Kurumsal Üyelerimiz

İnavitas’ta yenilenebilir enerji santralleri, konut ve ticari kullanıcılar ile iletim ve dağıtım şirketleri için son teknoloji enerji izleme ve yönetim platformları geliştirilmektedir. Hızlı ve heyecan verici bir büyüme aşamasında olan şirket, enerji endüstrisinde lider donanım/yazılım çözümleri geliştirmeyi sunmak için her zaman en iyisini hedeflemektedir. İnavitas; Brisbane, San Francisco, Boston, Sangli, Bengaluru, Yeni Delhi, Ankara ve İstanbul’daki lokasyonlarında yayılmış 400’den fazla çalışanı ile Hindistan, Türkiye, Avustralya ve ABD’de küresel bir organizasyonun parçasıdır.

 

 

2008 yılından itibaren güç kalitesi alanında yenilikçi çözümler sunan Endoks, konusunda uzman kadrosu ve gelişmiş alt yapısı ile elektrik enerjisi üretiminden son kullanıcıya kadar olan bütün süreçlerde; enerji kalitesinin ve verimliliğin artırılmasında çevre dostu ürün ve sistemler ile çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

2008 yılından itibaren güç kalitesi alanında yenilikçi çözümler sunan Endoks, konusunda uzman kadrosu ve gelişmiş alt yapısı ile elektrik enerjisi üretiminden son kullanıcıya kadar olan bütün süreçlerde; enerji kalitesinin ve verimliliğin artırılmasında çevre dostu ürün ve sistemler ile çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Yenilenebilir Enerji kaynaklarını kurumsal şirketlerle buluşturmak için yola çıkmıştır. Sürdürülebilirlik hedeflerine duyarlı ve yenilenebilir enerji kaynak özelliği bulunan enerji tedarik etmek isteyen kurumsal şirketlere hedeflerine ulaşmaları için yenilenebilir enerji üreticileri ile iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Yenilenebilir enerji santralleri için ek gelir sağlayan YESlerin pazarlamasına destek oluyor, Türkiye’de yenilenebilir enerji kapasitelerinin kendi kendini desteklemesi için çalışmaktadır.

Sepaş Enerji, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından olan Akkök Holding ve CEZ Group stratejik ortaklığı ile Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya’nın EPDK tarafından yetkilendirilen resmi elektrik tedarikçisidir. Sepaş Enerji tüm Türkiye’de büyük sanayi, sağlık ve kamu kuruluşlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 4 milyon kişiye elektrik tedarik hizmeti sağlamaktadır. Hizmet bölgelerinin pazar liderliğini sürdürme hedefi, yenilikçi yaklaşımı ve katma değerli hizmetlerle ulusal düzeyde bilinen bir şirket olma vizyonuyla; ,üstün kalite, hız, güven, uzmanlık ve müşteri memnuniyeti ilkeleri çerçevesinde hizmet vermektedir.

Limak Holding’in 1976 yılından günümüze uzanan tecrübesinin enerji sektörüne yansıması olan Limak Enerji, elektrik üretimi, dağıtımı, perakende ve toptan satışı, ithalat ve ihracatı konularında çalışmalarını yürütmektedir.Sahip olduğu enerji üretimin yanı sıra, enerji ticaretinde de aktif rol oynayan Limak Enerji, enerji piyasasındaki etkinliğini arttırmaktadır.

Başarsoft, 1997 yılından bu yana Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) ve altyapı çözümleri üretmektedir. Ayrıca 2007 yılından bu yana Google başta olmak üzere iGO ve Yandex gibi harita servisleri için Türkiye navigasyon verisi sağlayıcısıdır. Bugün devam etmekte olan birçok önemli coğrafi bilgi sistemleri projelerinde, Başarsoft ve MapInfo ürünleri kullanılmaktadır.

Kazancı Holding iştiraklerinden biri olan Aksa Elektrik Satış A.Ş, 2004 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı lisans ile piyasa düzenlemeleri dahilinde tüm Türkiye genelinde son kullanıcılara indirimli elektrik satışı yapmaya başlamıştır. Aksa Elektrik, enerji sektöründe ikili anlaşmaların önünün açılması ve serbest tüketici limitinin düşmesiyle birlikte elektrik satış çalışmalarına hız verip, serbest tüketici limitini geçen tüm tarife gruplarına tüketim ayrımı gözetmeksizin indirimli elektrikten yararlanma fırsatı sunmaktadır.

MRC Türkiye Ankara merkezli bir müşavirlik ve mühendislik firmasıdır. 2009’dan beri eski AF Consult Group’un Türkiye şubesi olarak faaliyet göstermektedirler. Ocak 2020’de şirket adları MRC Türkiye olarak değiştirilmiştir. Müşterilerini aynı ancak büyüyen danışman ve uzman ekibiyle desteklemeye devam etmektedir.

1996 yılında kurulan Enerjisa Enerji şebeke yatırımlarıyla, yenilikçi ve farklılaşmış uygulamalarıyla, müşterilerine ve sektöre yönelik verimlilik ve teknoloji odaklı iş modelleriyle ve rekabetçi stratejileriyle Türkiye’nin gelişmekte olan elektrik pazarının lider oyuncularından biridir. Enerjisa Enerji uzun vadeli stratejilerini sürdürülebilir bir yaklaşımla oluşturmakta ve aynı zamanda dağıtım bölgelerinde yüksek kalite standartlarındaki şebekesini genişletmeye ve perakende operasyonlarını tüm ülkeye yaymaya devam ederek kârlı bir büyüme sağlamayı ve hissedarları için değer yaratmayı hedeflemektedir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının daha etkin ve verimli şekilde kullanımı için, orta-uzun vadede beklenen sektörel gelişme ve büyüme trendi dikkate alındığında, akıllara takılan soruların bir kısmına cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.

Üniversite-Sanayi işbirliğini sağlayarak, güncel bilimi ve teknolojiyi sanayici ile buluşturmak ve ülkemize katma değer yaratmak  GENETEK’in ana hedefidir.

Turkcell, Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketidir. Müşterilerine mobil ve sabit şebekeleri üzerinden ses, data, TV hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmaktadır.

2018 yılında kurulan smartPulse, elektrik üretiminden enerji tüketimine tüm tesislere gerçek zamanlı izleme ve ileri seviye büyük veri analitiği çözümleri sunan bulut tabanlı bir Dijital Enerji Yönetimi platformudur (Paas). Nesnelerin İnterneti altyapısını kullanan platform, sağladığı çözümlerle yenilenebilir enerji santralleri, termik santraller, sanayi tesisleri ve ticari tesislere hizmet vermektedir.

CCT Enerji, 2008 yılında güneş enerjisi sektöründe yatırımcılara ve finans kuruluşlarına mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sunmak amacıyla Almanya’da kurulan SolPEG GmbH firmasının 2014 yılından bu yana Türkiye partneridir.

Dağıtım ve Güç Transformatörleri, Dağıtım ve Güç Kazanları İmalatı; Transformatör Elektromekanik San. Tic. A.Ş. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. 15bin m² kapalı alan , 48,352 m² açık alan olmak üzere toplam 63,352 m² alanda hizmet vermektedir. Ürünlerimiz TSE 267 ve IEC 76 standartlarına uygun olarak üretilmektedir. İmalatlarımız TSE standart uygunluk ISO 9001: 2000 kalite sistem ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikalarıyla belgelendirilmiştir. 23.01.2013’te ise laboratuarımız TÜRKAK tarafından akredite edilmiştir

2016 yılında kurulan Sunsis, yurt içi ve yurt dışında yer alan güneş enerji santrallerine yönelik mühendislik, bakım, onarım, izleme ve analiz hizmetleri vermektedir.

2008 yılında kurulan Technix Technology, Silikon Vadisi (ABD) şirketlerinin kendi özel ekipleriyle yazılım geliştirme merkezi ve hızla büyüyen, liberal şirketler ve Türkiye yerel enerji piyasasının geliştirilmesi için ürün geliştirme üzerine iki bağımsız şubesi olan lider bir teknoloji şirketidir.

TegnatiaAktaş Dış Ticaret A.Ş.’nin yenilenebilir enerji alanında yatırım iştiraki olan T Dinamik Enerji San. ve Dış Tic. A.Ş. firması ile Selanik merkezli güneş enerjisi müteahhitlik firması olan Egnatia Group‘un ortaklığında 2013 yılında, Anahtar Teslim Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu (EPC) ve uzun süreli Bakım&Onarım hizmetleri sunmak amacı ile kurulmuştur.

Enerji sektörünün farklı alanlarında faaliyet göstermek amacıyla 1993 yılında temeli atılan Zorlu Enerji küresel ölçekte entegre hizmet sunan bir enerji şirketidir.

Zorlu Enerji şirketleri bünyesinde yer alan ve halka açık tek şirketi olan Zorlu Enerji tarafından yürütülen elektrik ve buhar üretimi ile bunların satışı başta olmak üzere elektrik ticareti, elektrik dağıtımı, solar panel satışı ve kurulumu, doğal gaz ticareti ve dağıtımı, santrallerin inşası ve işletim-bakımı, elektrikli araç şarj istasyonları ağı gibi enerji sektörünün farklı alanlardaki faaliyetleri ile bütünleşmiş bir hizmet karmasına sahiptir.

Schneider Electric’ in amacı, herkesi sahip olduğumuz enerji ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanmaya teşvik ederek herkes için sürdürülebilirlik ve gelişim arasında köprü kurmaktır.

AKSA Elektrik, sahip olduğu üretim gücü, yatırımları, güçlü finansal yapısı, grup şirketleri ile entegre oluşumu ve Türkiye geneline yayılan geniş hizmet ağı ile her daim müşterilerine güven verip kaliteli hizmet sunarak sektöre öncülük etmektedir.

Türkiye’de enerji sektöründe ezberleri yıkan yaklaşımıve ilkleri hayata geçirme azmi ile elektrik üretimi, dağıtımı ve perakende alanlarında faaliyet göstermektedir. 40 yılı aşkın köklü tarihinde olduğu gibi bugün de 12 bin çalışanıyla topluma ve çevreye duyarlı duruşuyla her zaman insanı merkeze alarak çalışmaktadır. Bugünü ve geleceği daha parlak kılmak için enerjiyi yenilikçi bir güce dönüştürmektedir

Reengen, 2013 yılında kurulmuş bir yüksek teknoloji şirketidir. Reengen’in Energy IoT Platformu, ticari binalar, endüstriyel tesisler ve yenilenebilir enerji santralleri için bulut tabanlı bir PaaS veri analizi çözümüdür.

YBT Enerji, 2010 senesinden beri enerji sektöründe faaliyet gösteren bir enerji yatırımı firmasıdır. Yatırımları, yenilenebilir enerji sektöründe yoğunlaşmış olup, bu kapsamda işletmede, lisanslı hidroelektrik, lisanssız ve lisanslı güneş enerjisi santralleri mevcuttur. İşletmede olan santralleri de dahil olmak üzere tüm projelerini, ilk tasarım aşamasından itibaren firma bünyesinde geliştirmektedir. Bu anlamda yurtiçi ve yurtdışında, yenilenebilir enerji santrali projeleri geliştirmeye devam etmektedir.
YBT Enerji, güneş, rüzgar, hidroelektrik, biyogaz ve biyokütleye dayanan enerji santralleri geliştirmek için, fizibiliteler yapmak, lisanslama için gereken izinleri almak, projeye büyük bankalar ve yatırım kuruluşlarından finansman sağlamak, projeyi gerçekleştirmede en uygun ve yetkin iş ortaklarını bularak, projeyi yönetmek; sonrasında ise santrallerin işletmesini yapmaktaki uzmanlığı sayesinde, yenilenebilir enerji yatırımı yapmak isteyen tüm potansiyel yatırımcılara, her aşamada danışmanlık hizmeti de vermektedir.

18 Mart 2015 tarihinde kurulan EPİAŞ, Türkiye’nin “enerji ticaretinde merkez ülke olma” hedefi doğrultusunda; enerji piyasalarının etkin, şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir biçimde işletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmaktadır.

İşletmekte olduğu, uluslararası standartlarda hizmet veren, Gün Öncesi ve Gün İçi spot elektrik piyasaları, Spot Doğal Gaz Piyasası, Vadeli Elektrik Piyasası, Vadeli Doğal Gaz Piyasası ve Yenilebilir Enerji Kaynak Garanti Sistemi ve Piyasası ile EPİAŞ; piyasa hacminin derinleşmesine katkı sağlayarak güvenli bir piyasa ortamı oluşturmaktadır.

2006 yılında kurulan işletmemiz sahada yetkin mühendis ve teknikerleri ile hizmet vermektedir. Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere ülkemizin birçok sanayi kuruluşuna ve özel sektöre sözleşmeli olarak hizmet vermekteyiz. Görevimiz her abonemize güvenilir, hızlı ve güler yüzle hizmet vermektir.

Elektrikçilerimiz periyodik kontroller esnasında tüm elektrik enerjisi girişini kontrol eder. Arızalı durumda bulunan veya arızalı duruma sebep olabilecek tüm nedenleri ortadan kaldırırlar.

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, İstanbul’un Avrupa yakasında Türkiye genelinin yüzde 10’una denk gelen yaklaşık 4,5 milyon aboneye ‘görevli tedarik şirketi’ sıfatıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından onaylanan perakende satış tarifeleri üzerinden hizmet veriyor. Şirket ayrıca bölge sınırlaması olmaksızın serbest tüketici niteliğine sahip tüketicilerle ikili anlaşma yaparak indirimli tarife ve fayda kampanyalarıyla elektrik enerjisi satışı da yapabiliyor. Eski dönem fatura tahsilat noktalarını kurumsal dönüşümle birlikte Müşteri İşlem Merkezleri’ne (MİM) çeviren CK Enerji Boğaziçi Elektrik, bu dönüşümün başladığı 2015 yılının Mart ayından itibaren her üç günde bir işlem merkezi açılışına imza atıp kendi sektöründen bağımsız olarak ‘kapsama alanı en hızlı büyüyen perakende firmaları’ arasına da girdi. 300’e yakın MİM noktası ile Türkiye’nin en yaygın enerji perakende kanalına sahip olan CK Enerji Boğaziçi Elektrik, perakende elektrik satışı ve sonrasındaki faaliyetlerinde daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla devamlı çalışarak değişim ve dönüşümünü sürdürüyor.