EDİDER HACKATHON'U BAŞVURULARINDA SONA GELİNDİ!

EDİDER HACKATHON’U BAŞVURULARINDA SONA GELİNDİ!
Hackathon hazırlığımızın son toplantısı için 18 Şubat Cuma günü saat 14:00 da Discord Kanalında tüm hackathon katılımcıları ile buluşacağız. Discord’a kayıt olmak için 

İlk toplantıda ;

• Ekip olmadan başvuranların oryantasyonu ve ekip oluşturulması (14:00-14:45)
• Hackathon yol haritasi (15:00-15:15)
• İlk hackathon görevlerinin düzenlenmesi (15:15-16:00)
• İlk eğitim tarihinin ve ilk sunum son tarihlerinin belirlenmesi (16:15-16:30)
• Kapanış (16:30-17:00)
konularında kararlar alınacaktır. Tüm ilgilenenlerin 18 Şubat Cuma günü saat 14:00 linkten toplantıya katılması gerekmektedir. Toplantı linki;

Enerji Kooperatifini Kur!
Şebeke Dengelemesine Katıl!
Kooperatifini Büyüt!
Previous
Next

HACKATHON NEDİR?

Hackathon aslında bir yarış türüdür. Hackathon, kelime olarak hack ve marathon kelimelerinden oluşur. Teknoloji ile ilgili alanlarda farklı yazılım, tasarım ve proje ekiplerinin bir araya gelip, bir yarışma ortamında donanım ya da yazılım ürünü geliştirmesi etkinliğidir.

HACKATHONUN AMACI

Bu sene EDİDER olarak ilkini düzenleyeceğimiz Hackathon’da Enerji Kooperatiflerini, şebekenin dijital ikizi üzerinde simüle ederek katılımcılara tasarım problemlerini inceleme ve tartışma fırsatı verilecektir. Bu etkinlikte üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin;

  • mevcut elektrik altyapısını anlamaları,
  • dağıtık enerji kaynaklarının kullanımını deneyimlemeleri,
  • elektrik ticareti ve dengeleme kavramlarını özümsemeleri
  • ve son zamanlarda çok popüler olan P2P (uçtan uca) elektrik ticaretini simülasyon ortamında sağlamayı öğrenmeleri hedeflenmektedir.

BU ETKİNLİKTE NE YAPACAKSINIZ?

Katılımcılar sanal bir ortamda onlara verilen sanal bütçe ile hem yüksek öz tüketimi karşılayabilecek hem de bunu optimum yatırımla yapabilecekleri enerji kooperatiflerini kuracaklar.

KİMLER KATILABİLİR?

Teknik yaklaşım, veri görselleştirme, yaratıcılık ve sunum becerisi gibi konularda kendilerine güvenen her yaştan üniversite son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri başvurabilir.

NASIL KATILABİLİRİM?

Etkinliğe tekil olarak veya en az 3 en fazla 5 kişiden oluşan ekipleriyle katılabilir. Tekil başvurular ilk tanıtım toplantısında birbirleri ile ekip olmaya teşvik edilecektir.

Hackahton’a katılmak isteyen öğrenciler https://edider.org/hackathon/ sayfasındaki başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirler.

Ayrıca başvuru yapan öğrencilerin sonrasında daha rahat iletişim kurmak adına https://discord.gg/HTZAUMKCCe Discord kanalına giriş yapmaları gerekmektedir. Discord kanalına giriş yapmayan öğrencilerimiz Hackahton sürecini takip edemeyeceklerdir.

Finale kalan 3 ekip sunumlarını tüm DEF katılımcılarına yapma fırsatı kazanacak. Yapılan sunumlar sonrasında hakem heyetinin ve DEF katılımcılarının oyları ile bu 3 ekibe ödülleri verilecektir.

TAKIMINIZ HAZIRSA KAYDA BAŞLAYIN

Aşağıdaki formu doldurarak kayıt olunuz.

ŞUBAT AYI

Enerji Piyasalarına Giriş, Elektrik Piyasası Düzenlemeleri, Enerji Kooperatifleri ve Gridsingularity Maps aracı üzerine eğitimler verilecek.

Enerji Kooperatifi oluşturularak, verilen tasarım kısıtları içerisinde yapılan yatırımlarda izlenilen strateji, yatırımların geri ödeme süresi, dağıtım bedelleri ve şebeke kısıtlarının etkileri tartışılacak. 

MART BAŞI

Elde edilen verilerin görselleştirilmesi, Blokzincir ve Tokenekonomi üzerine eğitimler verilecek.

1.Bölümde oluşturulan Enerji Kooperatifi ek bütçe ile büyütülerek sonuçlar rekabet, yatırımlarda izlenilen strateji, yatırımların geri ödeme süresi, dağıtım bedelleri ve şebeke kısıtlarının etkileri açısından incelenecek.

MART 2. HAFTA

Oluşturulan Enerji Kooperatiflerinin birbiri ile ticareti simüle edilerek sonuçlar enerji kooperatiflerinin birbiri arasında verilen dağıtım bedelleri ve şebeke kısıtları içerisinde nasıl etkileri olacağı tartışılacak.

Sunumlar toplandıktan sonra hakem heyeti ile beraber ekipler sunumları son haline getirecek ve Dijital Enerji Forum 2022’de finale kalan 3 ekip sunumlarını tüm DEF katılımcılarına yapma fırsatı kazanacak.

Ödül Duyuruları Daha Sonra Yapılacaktır

SPONSORLARIMIZ

İLETİŞİM

DISCORD

TWITTER